• PIETEIKTIES
  • Kā izvēlēties gultas veļas komplektu?

    Guļamistaba ir visintīmākā, personiskākā telpa, tāpēc tās izveidošanai mēs pilnībā izmantojam savu fantāziju un mājīguma sajūtu. Un viss sākas ar gultas veļu, kurā mēs pavadām trešdaļu dienas. Tieši tāpēc vienmēr gribās, lai tie būtu sirdij tuvi, iekļautos guļamistabas interjerā un galvenais, lai būtu patīkami un ērti, tajos ietinoties! Kā tad izvēlēties?

    Audums. Tomēr kokvilnas audumi joprojām ir vismīļākie: audekls, satīns, perkals. Tie ilgi kalpo, ir izturīgi, gaisu caurlaidīgi, tāpēc nepieļauj svīšanu, tos viegli kopt, un pats galvenais – tie ir dabīgi. UZMANĪBU: daudzi cilvēki sajauc kokvilnas satīnu ar sintētisko satīnu. Kokvilnas satīns tiek izgatavots, izmantojot īpašu kokvilnas diega apstrādes un aušanas metodi, tādēļ tas ir blīvs, izturīgs un nedaudz spīdīgs. Sintētiskais satīns atgādina atlasu vai pat zīdu, tomēr tas nav dabisks audums. Ļoti žēl, ka daudzi tirgotāji mārketinga nolūkos sintētisko satīnu nepareizi sauc par zīda atlasu. Par starpību var pārliecināties, kaut reizi paguļot šādā gultas veļā. Sintētiskā šķiedra elektrizējas, tādēļ no rīta pamostoties var būt nepatīkams pārsteigums, ieraugot elektrizētus matus.

    Kopšana. ir būtiski uzsvērt, ka pirms lietošanas ieteicams gultas veļu izmazgāt. Protams, ļoti bieži pircējs pēc tam, kad ir iegādājies jaunu un skaistu gultas veļu, nevar vien sagaidīt, kad varēs to lietot, tomēr mēs ieteiktu nesteigties. Visi audumi — gan apģērbam, gan dvieļiem, gan gultas veļai — tiek apstrādāti ar īpašiem līdzekļiem, lai saglabātu labu preces izskatu līdz pārdošanas brīdim. Ieteicams izstrādājumu izmazgāt, lai tas būtu gaisu caurlaidīgāks un nekaitētu ādai, ar to saskaroties.

    Izmērs. Pērkot gultas veļu, vienmēr ir jāpievērš uzmanība tās izmēriem. Dabiskas šķiedras audumi pēc mazgāšanas parasti nedaudz saraujas (par 2–3 cm), tādēļ segas pārvalks un spilvendrāna, kas ir 5 cm par lielu, nav pati lielākā problēma, jo jau pēc pirmās mazgāšanas reizes tie gandrīz ideāli atbilst gultas piederumu izmēriem. Protams, daudzos gadījumos šūšanas darbnīcas šuj par dažiem centimetriem garākus gultas veļas komplektus, nekā norādīts preces etiķetē, tātad būtu interesanti to izpētīt. Pirms mazgāšanas noteikti skatiet ražotāja norādītos kopšanas simbolus, taču nekad nekļūdīsieties, mazgājot veļu 40 grādu temperatūrā un neizmantojot balinātājus. Ja pat šādā temperatūrā audums tiek bojāts, ir jāapsver izstrādājuma kvalitāte. Populārākie ir vienguļamie 140 x 200, 145 x 205 cm u.c. un divguļamie 200 x 220 cm, taču pēdējā laikā arvien vairāk ir iecienīti tā saucamie “king size” 200 x 240 cm segas pārvalki. Būtiski pieminēt, ka izvēloties palagu ar gumiju, nepieciešams precīzi izmērīt sava matrača garumu, platumu un augstumu. Palagam precīzi jānosedz matracis, lai tas neslīdētu un miega laikā paliktu gluds.