• PIETEIKTIES
 • Dabiska gultas veļas kopšana

  Laika gaitā arvien vairāk pievēršamies ekoloģiskiem, dabīgiem materiāliem. Cilvēki atkal sāk novērtēt to, kas ir dabisks. Ja jūs esat nolēmuši dzīvot ekoloģiski un veselīgi, nevajadzētu arī aizmirst vietu, kurā mēs pavadām daudz laika – gultu.

  “Arvien vairāk cilvēku sāk izmantot gultas veļu no dabīgas vilnas, dūnām, kokvilnas šķiedras, taču maz kas no mums padomā par šo audumu kopšanas līdzekļu izcelsmi un sastāvu,” stāsta “Fejas Nama” vadītāja Svajūne Sabaļauskaite.

  Audumu kopšanas līdzekļi, kas satur aromātus no visām pasaules valstīm un kas parādās televīzijas ekrānos, bieži ir izgatavoti no sintētiskiem materiāliem. Liela uzmanība televīzijas ēterā un ērtas pozīcijas veikalu plauktos neatstāj patērētājam iespēju padomāt par citām metodēm.

  Alternatīvas vienmēr var atrast dabā.

  Rūpējoties par dabīgo gultas veļu, galvenais to regulāri vēdināt svaigā gaisā. Tas piešķir gultas veļai ne tikai svaigumu, bet arī irdenumu. Lai gultas veļa būtu svaiga, nav nepieciešams izmantot auduma mīkstinātājus vai atsvaidzinātājus. Alternatīva šiem kopšanas līdzekļiem – dabiskas ēteriskās eļļas, bioloģiskie augu ekstrakti.

  Daudzām ēteriskajām eļļām piemīt antiseptiskas, antibakteriālas īpašības, kas ir īpaši noderīgas gultas veļas kopšanai pret baktēriju uzkrāšanos. Turklāt ēteriskās eļļas ietekmē arī cilvēku: pareizā aromāta izvēle padara miegu mierīgāku, dziļāku.

  Jasmīna ēteriskā eļļa palīdz cīnīties ar depresiju, apātiju. Palielina enerģijas tonusu, uzlabo garastāvokli, kā arī smadzeņu darbību.

  Zaļo mirtu ēteriskā eļļa ir lielisks antiseptiks un baktericīda produkts.

  Verbēnas ēteriskā eļļa mazina bezmiegu, trauksmi un spriedzi.

  Pēc citrona smaržojošai eikalipta ēteriskai eļļai piemīt dezinficējošas īpašības, tā novērš baktēriju izplatīšanos, kavē patogēno baktēriju un mikroorganismu vitālās funkcijas.

  Magnolijas lapu ēteriskā eļļa palīdz relaksēties depresijas, slikta garastāvokļa, nervu izsīkuma gadījumā. Magnolijas lapu atsvaidzinošais aromāts nomierina un atslābina.

  Saldo apelsīnu ēteriskajai eļļai, tāpat kā citām citrusaugļu eļļām ar antiseptiskām īpašībām, joprojām ir spēcīga nomierinoša iedarbība. Ieteicams ārstējot depresiju vai ciešot no bailēm vai nervu spriedzes.

  “Lielākā uzmanība jāpievērš bērnu gultas veļai un tās kopšanas līdzekļiem. Kamēr bērna organisms nav izveidojies, ir jāaizsargā no potenciāli kaitīgā sintētiskajām vielām, tāpēc ieteicams izmantot dabiskos līdzekļus,” iesaka S. Sabaļauskaite.

  Gultas veļas dezinficēšanai nepieciešams karsts ūdens. Mazgājot gultas veļu, pietiek veļas mašīnai pievienot antibakteriālo ēterisko eļļu vai augu ekstraktu un gultas veļa būs svaiga, smaržīga un tīra. Bet galvenais, ka izmantojot dabisko kopšanas līdzekļus, jūs varēsiet būt droši par savas ģimenes veselību.