+371 204 64446 Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski.
Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski. +371 204 64446

Kā kopt gultas piederumus?

Vilnas gultas piederumu kopšana

Tīras vilnas izstrādājumos neuzkrājas izdalījumi un sviedri, jo vilnas šķiedrai piemīt lieliska gaisa caurlaidība un viss uzsūktais izgaro gaisā.

Augstas kvalitātes vilnas gultas piederumus pietiek reizēm apsmidzināt ar ūdeni un nosukāt. Ir arī īpaši apstrādāti izstrādājumi — tos var mazgāt automātiskajā veļas mašīnā 30 grādu temperatūrā, izmantojot vilnai paredzētu mazgāšanas līdzekli.

Ja vilnas piederumi tiek lietoti bez gultas veļas, ieteicams vismaz reizi nedēļā paturēt tos balkonā, taču sargājot no tiešajiem saules stariem, jo tie žāvē vilnas taukvielu lanolīnu un tādējādi var padarīt vilnu cietu un raupju. Reizi pusgadā izstrādājums ir jāiztīra ar putām un birsti, bet vasarā jāatdod ķīmiskajā tīrītavā. Ja to pieļauj norādītie kopšanas simboli, izstrādājumus var mazgāt automātiskajā veļas mašīnā. Izstrādājumus var mazgāt arī vannā: izmantojot īpašu, vilnai paredzētu mazgāšanas līdzekli, kārtīgi izmīciet segu un pēc tam 2–3 reizes rūpīgi izskalojiet remdenā ūdenī. Pēc skalošanas segu var atstāt vannā 1–2 stundas, lai notecētu ūdens un lai pēc tam būtu vieglāk segu izcelt un izkārt.

Nav ieteicams mazgāt vilnu ar mazgāšanas pulveri, jo mazgāšanas laikā tā saveļas.

Dūnu un spalvu gultas piederumu kopšana

Dūnu izstrādājumi ir pastāvīgi jāvēdina un jāpurina, taču tie nav jādauza.

Ieteicams veikt ķīmisko tīrīšanu. Ja mazgājat izstrādājumus pats, tas ir jādara lielā ūdens daudzumā, izmantojot šķidras ziepes (ziepjūdeni) un tikai 1/3 no ierastā līdzekļa daudzuma, 60 °C temperatūrā.

Segas mazgājiet pa vienai veļas mašīnā, kuras minimālais tilpums ir 9 kg. Pirms spilvena mazgāšanas uzvelciet tam spilvendrānu vai mazgāšanas tīkliņu.

Sega un spilvens ir pēc iespējas ātrāk jāizžāvē. Izgrieziet izstrādājumu un žāvējiet to žāvētājā (minimālais tilpums — 9 kg) vai žāvēšanas skapī.

Kokvilnas gultas piederumu kopšana

Pat pašu kvalitatīvāko un dārgāko izstrādājumu izskatu un kalpošanas ilgumu nosaka pareiza kopšana. Jo audums ir plānāks, jo saudzīgāka kopšana tam ir nepieciešama. Gaišu krāsu satīna un kokvilnas izstrādājumus var mazgāt temperatūrā līdz 60 grādiem. Spilgtāku, jo īpaši zilganu un violetu toņu veļu mazgā temperatūrā līdz 40 grādiem, pretējā gadījumā krāsa izbalēs.

Jo spilgtākas ir jaunā izstrādājuma krāsas, jo vairāk reižu tas ir jāmazgā atsevišķi no citas veļas. Maiga un krāsaina auduma veļai nelietojiet balinātāju. Ņemiet vērā, ka daudzu mazgāšanas līdzekļu sastāvā ir balinošas vielas.

Segu pārvalkus un spilvendrānas apgrieziet uz otru pusi un mazgājiet krāsainai veļai paredzētā programmā 60 °C temperatūrā. Baltu veļu mazgājiet 90 °C temperatūrā.

Sintētisko materiālu gultas piederumu kopšana

Sintētisko materiālu gultas piederumu kopšana ir ļoti vienkārša. Šiem izstrādājumiem ir piemērots gan mazgāšanas pulveris, gan šķidri mazgājamie līdzekļi. Ieteicams mazgāt veļas mašīnā, izmantojot šķidru mazgāšanas līdzekli 60 ºC temperatūrā. Mazgāt saudzīgā režīmā.

Kopsavilkums

close_up_of_fabric_care_tag_fv9670
Apskatiet visus norādījumus uz birkām. Pārliecinieties, vai gultas piederumam nav īpašu mazgāšanas prasību. Lielāko daļu parastu kokvilnas gultas veļas komplektu var mazgāt mājas apstākļos, taču dārgākiem izstrādājumiem, kas izgatavoti no retākiem audumiem, iespējams, ir nepieciešama īpaša tīrīšana.

Iestatiet maksimālo pieļaujamo mazgāšanas ūdens temperatūru. Ja nepieciešamā temperatūra uz birkas nav norādīta, atcerieties, ka kokvilna ir izturīga pret karstu ūdeni, taču poliesteru un citus sintētiskus audumus ieteicams mazgāt zemākas temperatūras ūdenī. Jo karstāks ir ūdens, jo mazāk putekļu, mikroorganismu un citu netīrumu paliek izstrādājumā.

Mazgājiet gultas veļu reizi nedēļā. Liela daļa cilvēku pavada gultā vairāk laika nekā ikdienas apģērbā. Parasti mēs neaizmirstam parūpēties par apģērba mazgāšanu un tīrību, taču gultas veļu mazgājam pārāk reti. Tās mazgāšanu ir viegli aizmirst vai atlikt, taču šāda rīcība var būt kaitīga. Veselība un labs miegs ir svarīgāks nekā mazgāšanai pavadītais laiks.

Šķirojiet veļu pēc krāsām. Šķirošana ir svarīga gan apģērba, gan gultas veļas mazgāšanai. Tumšākas krāsas veļa var nokrāsot gaišākas krāsas apģērbu vai jebkurus citus audumus. Jūs taču nevēlaties, lai violetas krāsas gultas veļa nokrāsotu iecienītāko gaišo blūzīti.

Uzmanīgi dozējiet mazgājamā līdzekļa daudzumu. Uz mazgāšanas pulvera iepakojuma bieži ir rakstīts, kādā daudzumā un kādiem audumiem tas jālieto. Pirms mazgāšanas rūpīgi apskatiet šos norādījumus un lietojiet mazgāšanas pulveri vai citus līdzekļus tieši ieteiktajā daudzumā. Pretējā gadījumā pārāk liels ķīmisko vielu daudzums var radīt niezi un sausināt ādu. Tiek uzskatīts, ka pārāk liels mazgāšanas līdzekļu daudzums ietekmē astmas attīstību.

Ja ir iespējams, žāvējiet veļu ārā. Saules gaisma ir dabisks dezinfekcijas līdzeklis. Turklāt pēc saules staru iedarbības segu pārvalki, spilvendrānas un palagi izskatīsies vēl baltāki. Ja to atļauj laika apstākļi, žāvējiet veļu saulē vismaz reizi dažos mēnešos.

 

SAŅEMIET 10EUR ATLAIDI!