+371 204 64446 Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski.
Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski. +371 204 64446

Kā izvēlēties gultas veļas komplektu?

Guļamistaba ir pati intīmākā un personiskākā vide, tādēļ, to iekārtojot, izmantojam visas savas fantāzijas iespējas un priekšstatus par mājīgumu. Viens no svarīgākajiem guļamistabas elementiem ir gultas veļa, kurā pavadām trešo daļu no diennakts. Tieši tādēļ vienmēr vēlamies, lai gultas veļa būtu tuva sirdij, iederētos guļamistabas interjerā un, lai, ieritinoties zem segas, mēs justos labi, omulīgi un ērti.

2012.01.10-Reality-Check-Choosing-Bedding-Nyla-Free

Tāpat kā apģērbu modes pasaulē, arī mājas interjerā dominē dažādas tendences. Lai gan psihologi iesaka izvēlēties guļamistabai maigus pasteļa un zemes toņus, starptautiskās izstādēs novērojām, ka šogad pircēji izvēlas siltus un piesātinātus toņus, rotaļīgus motīvus ar bagātīgiem ornamentiem, spilgtiem kontrastiem un eksotiskām detaļām. Šā gada populārākās krāsas: mandarīna krāsa, piesātināti zila, laima krāsa un vizbulīšu krāsa. Tās parasti tiek kombinētas ar baltganu, ziloņkaula un smilšu krāsu; vai, tieši otrādi, tiek kombinētas kontrastējošas krāsas: zaļgana krāsa ar oranžu, koraļļu toņi ar piesātināti ziliem toņiem u.t.t. Īpaši populāri šogad ir tā saucamie akvareļi: audums atgādina akvareļa krāsu zīmējumu vai ūdenī izplūdušas krāsas. Kontrastējošu krāsu gultas veļa tiek radīta, izmantojot detaļas, rotājumus un citus elementus raibās krāsās. Ļoti iecienīti ir arī dabas motīvi: dzīvnieki, augi un debesu parādības. Tas ir tā saucamais telpiskais efekts, kad uz auduma tiek atveidots attēls, nevis atkārtots raksts vai ornaments. Tomēr nenoliegsim, ka joprojām ir iecienīti neitrāli, balti, smilšu un krēma toņi — tiem, kas dievina dabiskumu, un, piemēram, guļamistabas interjerā dominējot dabiskam kokam.

Kopšana: ir būtiski uzsvērt, ka pirms lietošanas ieteicams gultas veļu izmazgāt. Protams, ļoti bieži pircējs pēc tam, kad ir iegādājies jaunu un skaistu gultas veļu, nevar vien sagaidīt, kad varēs to lietot, tomēr mēs ieteiktu nesteigties. Visi audumi — gan apģērbam, gan dvieļiem, gan gultas veļai — tiek apstrādāti ar īpašiem līdzekļiem, lai saglabātu labu preces izskatu līdz pārdošanas brīdim. Ieteicams izstrādājumu izmazgāt, lai tas labāk laistu cauri gaisu un nekaitētu ādai, ar to saskaroties.

matuoti

Pērkot gultas veļu, vienmēr ir jāpievērš uzmanība tās izmēriem. Dabiskas šķiedras audumi pēc mazgāšanas parasti nedaudz saraujas (par 2–3 cm), tādēļ segas pārvalks un spilvendrāna, kas ir 5 cm par lielu, nav pati lielākā problēma, jo jau pēc pirmās mazgāšanas reizes tie gandrīz ideāli atbildīs gultas piederumu izmēriem. Pirms mazgāšanas noteikti skatiet ražotāja norādītos kopšanas simbolus, taču nekad nekļūdīsieties, mazgājot veļu 40 grādu temperatūrā un neizmantojot balinātāju. Ja pat šādā temperatūrā audums tiek bojāts, ir jāapsver izstrādājuma kvalitāte.

Populārākie ir vienguļamie (140 x 200, 145 x 205 cm u.c.) un divguļamie (200 x 220 cm) segas pārvalki, taču pēdējā laikā arvien vairāk ir iecienīti tā saucamie “king size” (200 x 240 cm) segas pārvalki. Strauji kļūst populāri arī ģimenes komplekti gulēšanai zem divām atsevišķām segām. Tomēr šādā gadījumā viss komplekts ir ideāli jāsaskaņo (segu pārvalki, spilvendrānas un palags, lai guļamistabā nebūtu juceklis).

Joprojām visvairāk ir iecienīti kokvilnas audumi: audekls, satīns un perkals. Tie kalpo ilgu laiku, ir izturīgi, gaisa caurlaidīgi (neļauj svīst), viegli kopjami un, vissvarīgākais, — tie ir dabiski. ĻOTI SVARĪGI: daudzi pircēji neatšķir kokvilnas satīnu no sintētiskā satīna. Kokvilnas satīns tiek izgatavots, izmantojot īpašu kokvilnas diega apstrādes un aušanas metodi, tādēļ tas ir blīvs, izturīgs un nedaudz spīdīgs. Sintētiskais satīns atgādina atlasu vai pat zīdu, tomēr tas nav dabisks audums. Ļoti žēl, ka daudzi tirgotāji mārketinga nolūkos sintētisko satīnu nepatiesi sauc par zīda atlasu. Par starpību var pārliecināties, kaut reizi paguļot šādā gultas veļā. Sintētiskā šķiedra elektrizējas, tādēļ no rīta pamostoties var būt nepatīkams pārsteigums, ieraugot elektrizētus matus.

Viens no audumiem, kas strauji kļūst populārs, ir bambusa šķiedra. Dabiskajai bambusa šķiedrai ir antibakteriālas īpašības: tā aptur baktēriju vairošanos un aizsargā pret pelējuma un sēnīšu rašanos. Pamatojoties uz Lietuvas Sabiedrības veselības nacionālā pētījumu centra Mikrobioloģijas laboratorijas datiem, bambusa šķiedru materiālā neattīstās noteikti mikrobi. Bambusa šķiedras gultas veļa ļauj ķermenim aktīvi elpot. Guļot nebūs ne pārāk auksti, ne pārāk karsti, jo mitrums no bambusa šķiedras ātri izgaro.

SAŅEMIET 10EUR ATLAIDI!