+371 204 64446 Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski.
Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski. +371 204 64446

Biežāk sastopamie gultas veļas audumi

Cloth_800

Kokvilna

Kokvilna ir viens no pazīstamākajiem audumiem. Tā ir mīksta, ērta un bieži izmantojama apģērbam visā pasaulē. Kokvilnas audums var uzsūkt ūdens daudzumu, kas 24–27 reizes pārsniedz paša svaru, un tas ir izturīgāks slapjš, nevis sauss. Kokvilnas audums ātri un labi uzsūc sviedrus, tādējādi ļaujot ķermenim “elpot”. Šis audums arī ir ērti lietojams karstumā un lieliski uzsūc krāsu, tādēļ ir viegli tam piešķirt izteiksmīgas krāsas. Kokvilnas audumu var vārīt vai citādi sterilizēt, jo tas ir izturīgs pret augstu temperatūru.

Satīns

Satīns ir ļoti blīvs un maigs garšķiedru ķemmdzijas kokvilnas audums (satīna pinumā austa kokvilna), kas pēc spīduma atgādina zīdu. Turklāt tas ir ļoti izturīgs pret dilšanu un ilgi saglabā krāsu. Šis audums ir ērti gludināms, tādēļ satīna gultas veļa ir ieteicama tiem, kam nepatīk gludināt. Ņemiet vērā: kvalitatīva satīna sastāvs ir 100 %. kokvilna. Ja audumam ir sintētisku šķiedru piemaisījums, tas savelsies bumbiņās. Satīns ir audums, kuram nav nepieciešama īpaša kopšana (to kopj kā kokvilnas gultas veļu).

Flanelis

Flanelis arī ir kokvilna, taču pūkaināks, tādēļ šķiet, ka tas labāk silda. Šis audums ir īpaši iecienīts ziemā. Nepilnība — lietošanas gaitā pūkas saveļas kušķīšos un gultas vairs neizskatās kā jauna. Ja iegādāsieties nedaudz dārgāku flaneli, kura pūkas ir apgrieztas, tas būs tikpat maigs un nezaudēs labu izskatu pat pēc daudzām mazgāšanas reizēm.

Perkals

Perkals ir plāns un blīvs kokvilnas audums ar mīkstu grifu, austs audekla pinumā. Tas var būt vienkrāsains vai raibs. Tiek izmantots sieviešu un bērnu apakšveļas, kā arī kabatlakatiņu šūšanai.

Trikotāža

Trikotāža ir viegli krītošs un mīksts audums, kas labi pieguļ un neburzās. Nepilnība — šī auduma gultas veļa var izskatīties nedaudz nekārtīgi, tā ātri izstaipās.

Katūns

Katūns — rets, vienkrāsains, vidēja smaguma, audekla pinuma kokvilnas audums, parasti no vidēji rupjiem diegiem. Tirgū ir pieejami dažādi katūna veidi, tostarp katūns ar rakstu.

Lins

Lins kā audums tiek augstu novērtēts, jo tas atvēsina ķermeni karstumā un rada svaiguma sajūtu. Tas ir dabisks augu produkts, kas stipri burzās un ko ir grūti gludināt. Tas burzās arī mazgāšanas laikā. Mazgāšanas līdzekļi nedrīkst saturēt balinātāju, kas bojā audumu. Linu vislabāk ir mazgāt saudzīgā mazgāšanas režīmā.

SAŅEMIET 10EUR ATLAIDI!