+371 204 64446 Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski.
Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski. +371 204 64446

Kā izvēlēties gultas piederumus bērniem?

Salds un mierīgs mazuļa miegs ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem labai pašsajūtai katru dienu. Ja mazais ir labi izgulējies, viņš ir ņiprs, aktīvs un vesels. Tādēļ vecākiem ir jārūpējas par to, lai bērna atpūta būtu kvalitatīva. Miegu un saldus sapņus pirmām kārtām veicina ērti un mīksti gultas piederumi. Taču kā izvēlēties piemērotākos gultas piederumus no pašlaik pieejamā plašā klāsta? Tālāk “Fejas nams” sniedz padomus, kā pareizi izvēlēties bērnam sedziņu un spilvenu.

Speciālisti apgalvo, ka bērniem līdz vienam gadam spilvens parasti nav nepieciešams. Vēlāk ieteicams pakāpeniski palielināt bērna spilvena augstumu atbilstoši vajadzībām. Piemērotāko mazuļa spilvena lielumu vispirms nosaka pēc viņa pleca augstuma. Spilvenam ir jāatbilst gultiņas lielumam: ja gultiņas platums ir 60 cm, spilvena garums nekādā gadījumā nedrīkst to pārsniegt. Jaundzimušajam pietiek ar plānu kokvilnas spilvenu vai salocītu autiņu. Kad bērns ir paaudzies, ieteicams palielināt spilvena augstumu, tādējādi nodrošinot pareizu mugurkaula stāvokli miega laikā.

Tirgū ir pieejami dažādi bērnu spilvenu veidi. Neskatoties uz dažādiem izplatītiem mītiem, par vērtīgāko pildījumu tiek uzskatītas zosu dūnas — tās nav kaitīgas un ir ekoloģiski tīras. Spilveni ar dūnu pildījumu tiek uzskatīti par mīkstākajiem, siltākajiem un vieglākajiem. Bērnu spilvenos tiek izmantots neliels dūnu daudzums, lai galva tiktu pareizi pacelta nepieciešamajā augstumā. Augstas kvalitātes dūnu un spalvu spilveni tiek šūti no īpaši blīva pārvelkamā auduma, tādēļ nav jāuztraucas, ka dūnas varētu izspraukties cauri. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, dūnas tiek speciāli apstrādātas un mazgātas augstā temperatūrā, tādējādi iznīcinot nevēlamos mikroorganismus. Bērniem 2–3 gadu vecumā ieteicams izvēlēties vilnas spilvenus. Īpaši praktiski ir spilveni ar mazgājamu vilnu: tos var ērti mazgāt veļasmašīnā, kad vien ir nepieciešams. Vilnas spilveni ar vilnas pildījumu ir mīksti un gaisīgi. Vilnai piemīt unikālas mitruma un siltuma caurlaidības un uzsūkšanas īpašības, tādēļ miega laikā tā var radīt gultā īpaši labu mikroklimatu.

Kvalitatīva bērnu sega ir viens no lielākajiem mazuļa miega noslēpumiem. Parasti bērnam ir vajadzīgas vismaz divas segas: ziemas un vasaras. Universālākās un praktiskākās ir mazgājamās segas ar vilnas pildījumu. Biezs virsējais kokvilnas slānis ir daudz izturīgāks pret nodilšanu. Vilnas pildījums ir īpaši apstrādāts, lai sega būtu ērti mazgājama veļas mazgājamā mašīnā un lai mazgāšanas laikā vilna nesaveltos un nekļūtu cieta. Vecākiem bērniem ir lieliski piemērotas dūnu segas. Guļot mikroklimats kļūst ideāls, jo dūnu segas pilnībā likvidē lieko mitrumu, kas izdalās no cilvēka ķermeņa. Tādējādi gultā tiek uzturēta optimāla ķermeņa temperatūra pat tad, ja apkārtējās vides temperatūra atšķiras.

Vasarā pietiek apsegt bērnu ar maigu un mīkstu vilnas pledu. Mīkstie merīnaitas vilnas pledi un īpaši maigie kamieļa vilnas pledi ir piemēroti lietošanai gan ziemā, gan vasarā. Pateicoties unikālajām mitruma uzsūkšanas un izgarošanas īpašībām, kā arī gaisa caurlaidībai, vilna rada lieliskus apstākļus veselīgam miegam. Tā labvēlīgi iedarbojas uz bērna ādu un uzlabo asinsriti.

Laba miega neatņemama sastāvdaļa ir matracītis. Gaisīgais, maigais un mīkstais merīnaitas vilnas matracītis, bērnam guļot, rada lielisku mikroklimatu. Vilna silda bērnu no apakšas, tādēļ, izvēloties šāda veida matracīti, var izvēlēties plānāku vilnas segu. Tādējādi mazulis tiek sildīts gan no augšas, gan no apakšas. Tā kā vilna labi uzsūc mitrumu un izgaro to gaisā, bērns nepārkarst un nesvīst.

Ja ziemā temperatūra mājās nav pastāvīga un svārstās, ieteicams izvēlēties siltāku sedziņu, lai mazulim nebūtu auksti. Bērniem, kam patīk pagulēt pastaigu laikā, ieteicami vilnas guļammaisi, kas aizsargā pret salu, uztur pastāvīgu ķermeņa temperatūru, turklāt maigā un mīkstā merīnaitas vilna patīkami silda, bērnam saldi snaužot.

Izvēloties mazulim gultas piederumus, ieteicams dot priekšroku dabiskām šķiedrām: vilnai, kokvilnai un dūnām. Ja bērnam ir alerģija pret dabiskām šķiedrām, ieteicams izvēlēties sintētisku, antialerģisku sedziņu, kuru var bieži mazgāt augstā temperatūrā un kuras virskārtas audums ir blīvs un izturīgs pret dilšanu.

Lai mazulis justos ērti un droši jau no pirmajām dzīves dienām, ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizus gultas piederumus, rūpīgi pārbaudot, vai tie ir kārtīgi pašūti.

SAŅEMIET 10EUR ATLAIDI!