+371 204 64446 Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski.
Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski. +371 204 64446

Kā izvēlēties gultas piederumus?

Gultas piederumu izvēle nebūt nav vienkārša, jo ir jāņem vērā vairāki aspekti: vai nav alerģijas pret kādu dabisko šķiedru, vai patīk biezāka un smagāka sega, vai arī vieglas, gaisīgas, un mīkstas segas. Tālāk centīsimies detalizēti aprakstīt katra gultas piederumu materiāla raksturīgās īpašības.

Vilnas gultas piederumi

Vilnas piederumiem nav nepieciešama gultas veļa: āda var tieši saskarties ar vilnas izstrādājumu, jo vilna ir vienīgā dabiskā šķiedra, kas uztur ķermeņa temperatūru un septiņreiz labāk uzsūc sviedrus, turklāt vilnā nedzīvo putekļu ērcītes un citi organismi. Piemēram, dabiska vilna var uzsūkt līdz 33 % mitruma no sava svara un palikt sausa. Vilnas gultas piederumiem, kas piesātināti ar alvejas ekstraktu, piemīt ne tikai ierastās vilnas īpašības, bet tie arī aizsargā pret infekciju izplatīšanos, mazina iekasumu un sāpes. Šādas vilnas segas audums ir blīvs, tādēļ to var klāt kā palagu gulošiem slimniekiem. Elastīgā šķiedra ļoti labi uzsūc mitrumu, nesaveļas un palīdz izvairīties no izgulējumiem. Tiek apgalvots, ka vilnas gultas piederumi ir piemēroti pat alerģiskiem cilvēkiem un astmas slimniekiem, kā arī tie ir īpaši ērti, jo vienmēr nodrošina optimālu temperatūru.

Tomēr ir būtiski zināt, ka vilnas segas (ne pledi) ir diezgan smagas, tādēļ tās nospiež un tādējādi silda gulētāju. Pledi ir daudz vieglāki, taču tie ir piemērotāki lietošanai, ja mājās pastāvīgi ir 20-22 grādu temperatūra.

Gultas piederumi no dūnām

Jau diezgan sen ir izplatījies mīts, ka gultas piederumi no dūnām nav veselīgi. Tādēļ nolēmām pierādīt pretējo. Frankfurtes universitātes (Vācija) un Velingtonas Medicīnas skolas (Wellington School of Medicine, Jaunzēlande) pētījumos tika pierādīts, ka pretrunā ar populāro pārliecību dūnu izstrādājumi nerada nekādu risku alerģiskiem cilvēkiem, tieši otrādi — tie nodrošina īpašu komfortu miegam. Turklāt gultas piederumi no dūnām ir īpaši viegli, silti un patīkami, tiek ražoti, ievērojot augstākos standartus un izmantojot jaunākās tehnoloģijas, tādēļ pat ir dārgāki par vilnas izstrādājumiem. Izstrādājumi vienmēr būs gaisīgi, ja katru dienu tos sapurināsiet, kā arī svaigi, ja regulāri tos vēdināsiet. Dūnu segas ir daudz vieglākas un gaisīgākas par vilnas segām.

Gultas piederumi no kokvilnas

Segas ar kokvilnas pildījumi praktiski nav daudz atšķirību no segām ar vilnas pildījumu: salīdzinot ar dūnu segām, tās ir vienādi cietas. Šajās segās ir grūtāk ieritināties un ietīties, taču ar laiku tās kļūst mīkstākas.

Kokvilnas gultas veļa ir maiga un patīkama lietošanā. Satīna gultas veļa ir viegli mazgājama un gludināma, tā ātri žūst, ir ļoti maiga un patīkama ķermenim, jo īpaši gada siltajā laikā, jo atvēsina ādu.

Gultas piederumi no sintētiskiem materiāliem

Pilnveidojoties tehnoloģijām, tiek piedāvāti spilveni un segas ar kvalitatīviem antialerģiskiem sintētikas pildījumiem. Šādiem spilveniem un segām ir daudz priekšrocību: tās nesaveļas, ir higiēniskas, uzsūc mitrumu, ir viegli kopjamas, var bieži mazgāt veļas mašīnā, dažas — pat 95 ˚C temperatūrā. Bērnu izstrādājumos esošās sintētiskās šķiedras ir piemērotas alerģiskiem cilvēkiem; šīs šķiedras ir apstrādātas tā, lai tajās nerastos putekļu ērcītes, baktērijas un pelējums. Sintētiskie gultas piederumi ir viens no labākajiem palīglīdzekļiem bronhiālās astmas slimniekiem. Ja bronhiālās astmas lēkmes izraisa mājas putekļu ērcīte, lietojiet sintētiskos spilvenus un segas un mazgājiet tos ik pēc 1–2 nedēļām karstā ūdenī (vismaz 60 °C temperatūrā), un reizēm pasaldējiet tos dažas stundas (vasarā — saldētājā, ziemā — laukā).

SAŅEMIET 10EUR ATLAIDI!