+371 204 64446 Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski.
Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski. +371 204 64446

Dabiski gultas piederumu kopšanas veidi

Laika gaitā mēs arvien vairāk atgriežamies pie ekoloģiskiem, dabiskas izcelsmes līdzekļiem. Cilvēki no jauna sāk novērtēt to, kas ir dabisks. Ja esat izvēlējies ekoloģisku un veselīgu dzīvesveidu, neaizmirstiet par gultu — vietu, kurā pavadāt lielu daļu laika.

“Arvien vairāk cilvēku sāk lietot gultas piederumus, kas izgatavoti no dabiskas vilnas, dūnām un kokvilnas, taču retais ir iedomājies par šo audumu kopšanas līdzekļu izcelsmi un sastāvu,” stāsta “Fejas nama” vadītāja Svajūne Sabaļauskaite (Svajūnė Sabaliauskaitė).

Televīzijas ekrānos rādītie audumu kopšanas līdzekļi, kuros ietverts plašs aromātu klāsts no visas pasaules, bieži vien tiek ražoti no sintētiskām vielām. Redzot ar reklāmām pārpildīto televīzijas ēteru un kopšanas līdzekļu ērto izvietojumu veikalu plauktos, patērētājs vairs nespēj iedomāties par citām kopšanas metodēm.

Alternatīvas vienmēr var atrast dabā.

Dabiska materiāla gultas piederumu kopšanā vissvarīgākā ir regulāra vēdināšana svaigā gaisā. Tādējādi tiek atjaunots izstrādājumu svaigums un gaisīgums. Lai gultas veļa būtu svaiga, nav obligāti jālieto veļas mīkstinātājs vai atsvaidzinātājs. Šo kopšanas līdzekļu alternatīva — dabiskas ēteriskās eļļas un ekoloģiski augu ekstrakti.

Lielai daļai ēterisko eļļu piemīt antiseptiskas un antibakteriālas īpašības, kas ir īpaši noderīgas izstrādājumu aizsardzībai pret baktēriju vairošanos. Turklāt ēteriskās eļļas iedarbojas arī uz pašu cilvēku: izvēloties piemērotu aromātu, miegs kļūst mierīgāks un dziļāks.

Jasmīnu ēteriskā eļļa palīdz cīņā pret depresiju un apātiju. Tā paaugstina tonusu, uzlabo garastāvokli un veicina smadzeņu darbību.

Mirtes ēteriskā eļļa ir lielisks antiseptisks un baktericīds līdzeklis.

Verbenu ēteriskā eļļa novērš bezmiegu, nemieru un sasprindzinājumu.

Citroneikalipta ēteriskā eļļa dezinficē un neļauj vairoties baktērijām. Tā pavājina patogēno baktēriju un mikroorganismu dzīvības funkcijas.

Magnolijas lapu ēteriskā eļļa palīdz atslābināties depresijas, slikta garastāvokļa un garīgo spēku izsīkuma gadījumā. Magnolijas lapu svaigais aromāts nomierina un atslābina.

Saldo apelsīnu ēteriskajai eļļai, tāpat kā citām citrusaugļu ēteriskajām eļļām, papildus antiseptiskajām īpašībām piemīt arī spēcīga nomierinoša iedarbība. Eļļu ieteicams lietot, ja ir depresija, bailes vai nervu sasprindzinājums.

“Vislielākā uzmanība ir jāpievērš bērnu gultas piederumiem un to kopšanas līdzekļiem. Bērna organisms, kurš vēl nav izveidojies, ir jāsargā no potenciāli kaitīgām sintētiskām vielām, tādēļ ieteicams lietot dabiskus līdzekļus,” — apgalvo S. Sabaļauskaite.

Gultas piederumu dezinfekcijai ir jāizmanto karsts ūdens. Mazgāšanas laikā pietiek iepilināt veļas mašīnā nedaudz antibakteriālās ēteriskās eļļas vai augu ekstrakta, lai veļa būtu svaiga, smaržīga un tīra. Svarīgākais ir tas, ka, lietojot dabiskus kopšanas līdzekļus, varēsiet būt mierīgs par ģimenes veselību.

SAŅEMIET 10EUR ATLAIDI!