2020. GADA INTERJERA TENDENCIJĀS - DABAS IEDVESMOTS DABISKUMS UN KOMFORTS

Katru gadu mēs apsolām sev dzīvot labāk, skaistāk un ērtāk, bet kā to izdarīt? 

Kādi ir galvenie 2020. gada interjera tendenču akcenti? Par veco un jauno lietu saticību, krāsām, materiāliem, faktūrām, kas dominēs 2020. gada interjerā, žurnālam “Super Namai” stāsta “Fejas nama” zīmola vadītāja Svajūne Vainauskiene [Svajūnė Vainauskienė].

Mājās vairāk vietas privātumam

Pēc “Fejas Nama” vadītājas, interjera dekoru un tekstilizstrādājumu speciālistes Svajūnes Vainauskienes teiktā, galvenie akcenti 2020. gada interjera tendencēs ir dabas iedvesmots dabiskums un komforts. Šogad mājās valdīs koks un daudz augu, fragmentāri atgriezīsies metāls ar visām tā gaišajām krāsām - sudraba, zelta, vara. Viena no spilgtākajām 2020. gada tendencēm ir atgriešanās pie saknēm: etniskie elementi tekstilizstrādājumos un mājas dekorā.

Īpaši atvērtās mājas telpas šogad iegūs lielāku privātumu. Saprotams, ka vairāk vietas rada lielāku māju vīziju, tomēr 2020. gadā lielāka uzmanība tiek pievērsta personīgajam komfortam un mieram, tāpēc interjera tendences ietver minimālistiskas, dabisko materiālu starpsienas vai sieniņas, kas neapgrūtina telpu, bet rada personīgo komforta zonu, kad vēlaties atrauties no vispārējās kņadas vai čurkstošas ​​pannas skaņas, kas bieži rodas, ja virtuvi apvieno ar viesistabu.

2020. gada faktūras un materiāli

Pēc speciālistes domām, galvenais materiāls 2020. gada interjerā būs koks. Priedes, ozola, sarkankoka koksne vai vienkārši koka imitācija tiks plaši izmantota gan mājas konstrukcijām, grīdām, gan mēbelēm un dekoram. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad interjera dekorā dominēja gaiša koksne, 2020. gadā būs īpaši populāri tumšie toņi, kas piešķirs mājām vairāk elegances un smalkuma.

Bez koka 2020. gada interjerā nāks klāt arvien vairāk pīto mēbeļu un dekora elementu. Klūgas, džuta, rotangpalmas dekoram piešķirs vairāk faktūru un ienesīs dabu.

Protams, ir materiāli, kas neiziet no modes, varbūt tikai vairāk vai mazāk sezonāli izmantoti. Šajā gadījumā tā ir āda. Rūpnieciskajā interjerā šogad mēs redzēsim daudz sinerģijas starp ādu un metālu.

Dažādu formu un krāsu metāls tiks bieži izmantots smalkajam dekoram - lampām, kafijas galdiņiem, spoguļiem, svečturiem un citas smalkajam dekoram.

Velūrs neatstāj savas pozīcijas, un arī šajā gadā būs viens no populārākajiem dekora audumiem un audumiem mēbeļu ražošanā.

2020. gadā īpaši populāras kļūs tapetes un fototapetes ar akvareļa vai dabas motīviem, apvienojumā ar līdzīgu rakstu paklājiem, dekoratīviem spilveniem vai gultas pārklājiem.

Vēl viena 2020. gada tendence ir guļamistabas gultas ar mīkstiem galvgaliem. Dažāda augstuma, rakstu un audumu galvgaļi var kļūt par ekskluzīvu vai pat galveno guļamistabas akcentu.

Uz jautājumu, kas paliek modē, un kas nāk jauns un, iespējams, kas atgriežas vecs, S. Vainauskiene atbild: “Iespējams, katru gadu mēs arvien vairāk pievērsīsimies atbildīgai lietošanai, dabiskumam, ilgmūžībai, no mājām izņemam kiču un plastmasu. Šī gada tendencēs nav nekā tāda, kas vēl nav bijis - ar lielu spēku mājās atgriežas dabas iedvesmota estētika, kas ir ļoti apsveicami. Velūrs, metāls, koks, rotangpalma paliek modē. ”

No kā jāizvairās, veidojot interjera dizainu?

Pēc speciālistes domām, veidojot mājas interjeru, ir ļoti svarīgi nepārspīlēt ar tendencēm – mājas veidojam ne vienam gadam, tāpēc ieteicams vairāk uzmanības pievērst komfortam, personīgajām interesēm, iecienītākajām krāsām un materiāliem, un komponēt ar moderniem elementiem. Mēbelējot māju, jums vajadzētu izvairīties no pārāk lielām mēbelēm, kas samazina telpu.

Svarīgi ir arī nepārslogot mājas vidi ar neparastām, neērtām, lai arī no pirmā acu uzmetiena ļoti estētiskām mēbelēm vai dekoru. Svarīgākais dizaina aspekts ir ērtība! Lai saglabātu saskaņu un harmoniju, ieteicams domāt par kopumu - izvēloties sienas krāsu, zināt, kādas mēbeles stāvēs, kādu stilistiku izvēlēsimies dekoram.

Grupējot savstarpēji saskanīgus priekšmetus, mēs izvairāmies no nekārtības sajūtas. Lai izvairītos no kardinālām izmaiņām ik pēc vairākiem gadiem, vienmēr ir svarīgi mājas sienas krāsot neitrālās, viegli apvienojamās krāsās, interjeru papildinot ar iecienīto vai tendenciozu krāsu dekoru.

Vissvarīgākais ir funkcionalitāte un komforts

Šogad mēs vairāk nekā jebkad agrāk galveno uzmanību pievēršam funkcionalitātei un komfortam. Agrāk estētika ņēma virsroku, un interjerā parādījās šķietami estētiski, bet nefunkcionāli priekšmeti, bet šogad jūsu mājas vide tiek tīrīta pēc iespējas lietderīgāk un funkcionālāk. Īpaša uzmanība tiek pievērsta guļamistabas telpai, kas, iespējams, ir vissvarīgākā mājas vieta mūsu atpūtai un labākai pašsajūtai. Viesistabā ieteicams nepārspīlēt ar mēbeļu izmēriem, bet guļamistabā valda nedaudz atšķirīgas tendences. Gulta ir plaša, ērta, ar komfortablu galvgali, kas var būt arī lielisks akcents guļamistabas interjerā, izvēloties savu iecienīto stilu, krāsu, gobelēnu.

Interjera atjaunošana bez lielākām izmaksām

Interjera dekora un tekstila speciāliste ir pārliecināta, ka pirmā un vissvarīgākā lieta, kas prasa vismazākās izmaksas, ir mājas pārveidošana. “Es vienmēr iesaku apskatīt mājās esošas mēbeles un priekšmetus, padomājot par to, vai tie pilda savu funkciju, vai tie ir vajadzīgi, vai var atbrīvot telpu. Tāpat, jo mazāk atvērtu priekšmetu (atvērtu plauktu vai skapju), jo vieglāka atmosfēra un no pirmā acu uzmetiena ir sakoptākas mājas, tādēļ, ja nevēlaties mainīt plauktus vai skapjus, es vienmēr iesaku pielāgot grozus, pītos grozus vai kastes, kārtīgi salikt sīkas lietas, kas mētājas visā interjerā.  Vienmēr ir izdevīgi mēģināt pārvietot mēbeles un paspēlēties ar dekoru, kas neprasa lielākas investīcijas. Var būt pietiks nomainīt dekoratīvos spilvenus, aizkarus vai gaismekļus. Guļasmistabas interjerā dažreiz pietiek nomainīt gultas veļas komplektu pret jaunu, un telpa atdzīvojas jaunās krāsās. Vannas istabā vai virtuvē nav obligāti nepieciešamas lielas izmaiņas, taču pēc tekstilizstrādājumu atjaunošanas šīs mājas telpas arī iegūst lielāku svaigumu”, - stāsta sarunu biedre.

Ko ir vērts iegādāties 2020. gadā?

S. Vainauskiene iesaka dažādu plastmasas dekoru aizstāt ar dabisko krāsu klūgu, rotangpalmas vai džuta pinumiem. Tas šķistu sīkumi, bet mājas telpu piepildīs ar dabiskumu.

"Iespējams, ka nākamā vissvarīgākā lieta, ko es ieteiktu izdarīt 2020. gadā, ir izmantot šī gada tendences un mājās radīt patiesu komfortu! Ja atpūta mājās līdz šim ir bijusi vidēja, pirmā svarīga izmaiņa ir gulta. Iegādājieties tādu, par kādu esat sen sapņojis, ērtu, funkcionālu, kas guļamistabas interjeram dotu vēlamo piegaršu, ar komfortablu un tajā pašā laikā stilīgu galvgali, stilīgu gultasveļu, kas vienlaikus nodrošinātu kvalitatīvu atpūtu un saldāku miegu. Es vienmēr iesaku jaunā gada tendences sākt pielāgot no svarīgākajiem mājas elementiem, un par kvalitatīvu atpūtu savās mājās, iespējams, nekas nav svarīgāks”, - konsultē sarunu biedre.

Dominēs svaigas un bagātīgas krāsas

Pēc S. Vainauskienes teiktā, krāsu tendences mainās katru gadu. Šogad mājas interjers uzpošas ar svaigām, bagātīgām krāsām. Pelēka krāsa joprojām ir tendence, jo, būdama neitrāla, tā ietver daudzas kombinācijas un stilus, kas šogad būs drosmīgāki, apvienojot tos ar spilgtām krāsām. Pelēko krāsu var izmantot krāsojot iekšējās sienas vai izveidojot mēbeļu apdari.

Tas pats ar paklājiem un mājas tekstilizstrādājumiem. Pasteļrozā krāsa interjera dekorēšanā ir iesakņojusies vairākas sezonas. Šogad to redzēsim dažādās formās - uz sienām, mēbelēs, mājas tekstilizstrādājumos un dekoros visos tās toņos (pasteļsārtā, vecrozā, persiku rozā, rozā-ceriņkrāsā). Viena no spilgtākajām tendencēm 2020. gadā attiecībā uz mājas interjera krāsām būs purpura, violetā krāsa, kas piemērota mēbelēm, tekstilizstrādājumiem un aksesuāriem, piemēram, lampām vai gleznām uz sienām. No maigas līdz intensīvas purpura un violetā krāsas ar visiem toņiem un kombinācijām ļoti bieži tiks izmantota avangarda interjerā.

Atgriežoties pie dabiskāka interjera, viena no iecienītākajām krāsām 2020. gadā ir zaļa ar visiem tās toņiem. Tumšie un dziļie krāsu toņi būs raksturīgi mēbelēm, krēsliem un atpūtas krēslu apsitumiem, tādējādi radot atsvaidzinošu mājas dekora akcentu.

Zilā krāsa joprojām būs dekorēšanas tendence gan tekstilizstrādājumos, gan mēbeļu polsterējumā. Visi zilie toņi būs populāri, bet visvairāk izmantotā būs kobalta zilā.

Visas šīs 2020. gada krāsas interjerā tiks bieži savstarpēji kombinētas, it īpaši pasteļtoņu rozā un zaļā krāsa. Kopā ar dabīgām tekstūrām un koka elementiem tās radīs galveno 2020. gada koncepciju - dabisku un mājīgu vidi.