+371 204 64446 Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski.
Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski. +371 204 64446

3 lielākās gultas veļas kopšanas kļūdas

Veidojot savu atpūtas oāzi, pastāvīgi meklējam gultas veļu, kura ir pieskārienam patīkama, izturīga, krāsu ziņā saskaņota ar interjeru, un, atrodot sev vispiemērotāko, ceram, ka tā kalpos un iepriecinās ilgi. Lai tā arī būtu, vispusīgi pastāstīsim par visbiežākajām gultas veļas kopšanas kļūdām, kuras saīsina pat viskvalitatīvākā auduma ilgmūžību, kā arī kliedēsim sabiedrībā izplatītus mītus.

57cac4878656a7e9a178ec6100b2e330

 

Kļūdas un mīti:

1. „Lai gultas veļas pārvalkos neuzkrātos baktērijas, mazgāju tos augstā temperatūrā.” Tā ir viena no lielākajām gultas veļas komplektu kopšanas kļūdām, kura saīsina auduma ilgmūžību. Dabiskas šķiedras ir trauslas, ar noslieci sarauties vai zaudēt sulīgās krāsas nepareizas mazgāšanas dēļ, tāpēc:

  • Lai pasargātu gultas veļas pārvalkus no saraušanās, vadieties pēc etiķetē norādītās mazgāšanas temperatūras, neeksperimentējiet, citādi pēc pirmās mazgāšanas sabojāsiet audumu. Lai nodrošinātu gultas veļas sterilumu, izvēlēties GLUDEKLI. Pēc mazgāšanas gultas veļu izgludinot, varat būt pilnīgi pārliecināti, ka visi nevēlamie mikroorganismi (piem., pēc slimības u. tml.) ies bojā.
  • Lai krāsas saglabātu sulīgas un spilgtas, uzmanīgi izvēlēties mazgāšanas līdzekli. Tajā nevajadzētu būt balinošām vielām, kuras mazgāšanas laikā varētu izbalināt audumu.
  • Reizēm gadās, ka pēc dažām mazgāšanas reizēm dabiskās kokvilnas gultas veļas pārklāji mazliet „met burbuļus”. Tā kā kokvilnas audums (linaudekls, satīns, Ēģiptes kokvilna) ir izgatavots no kokvilnas ziedu pūku diegiem, laika gaitā tā „burbuļu mešana” ir dabisks process. Taču no tā jūs varat mazliet ilgāk izvairīties, mazgājot gultas veļu izgrieztu ar otru pusi uz āru. Tā aizsargāsiet audumu no trīšanās ar citiem rupjākiem audumiem, kuri varētu savelt kokvilnas virsmu.

97942566b9ba83c9bb8ece1f3b2bbf99

 

2. „Lai gultas veļu izvilktu no veļas mazgājamās mašīnas pēc iespējas sausāku, iestatu augstākus žāvēšanas/izgriešanas apgriezienus.” Šī kļūda, iespējams, ir vislielākā un visvairāk bojā dabisko šķiedru gultas veļu. Vēl nepatīkamāk, ka ražotāji izstrādājumus apzīmē tikai ar standarta apzīmējumiem, nepastāstīdami par rūpīgāku gultas veļas kopšanu. Parasti uz iepakojuma vai izstrādājuma etiķetes atradīsiet apzīmējumu „žāvēt zemā temperatūrā”:

Fullscreen capture 6202017 122147 PM

Tas attiecas gan uz žāvētājiem, gan veļas mašīnās esošo žāvēšanas/ izgriešanas režīmu. Nu, padomājiet, kādus apgriezienus iestatāt, mazgājot tekstilizstrādājumus?  Atklāsim noslēpumu, ka, jo lielāki iestatītie apgriezieni, jo vairāk tiek kaitēs kā apģērbu, tā mājas tekstilizstrādājumu (šajā gadījumā gultas veļas pārklāju) audumiem. Zināt kāpēc? Tāpēc, ka žāvējot iestatot pārāk lielus apgriezienus, audums tiek stipri izgriezts, izvilkts diezgan sauss, taču bieži vien stipri sarāvies. Griešanas laikā audums pārāk stipri tiek izgriezts, tāpēc nereti pēc tādas mazgāšanas pārklāji kļūst pārāk mazi, lai apvilktu segu. Ja ievērosiet ražotāja marķējumus un mūsu ieteikumus, tā nenotiks. Tāpēc mazgājamā mašīnā iestatiet ne vairāk kā 500/600 apgriezienus minūtē. Labāk izvelciet gultas veļas pārklājus no mazgājamās mašīnas mitrākus un ļaujiet tiem izžūt dabiski, tā varēsiet priecāties par savu pirkumu ievērojami ilgāk.

sy-washing-big-door

 

3. „Jo dārgākus gultas veļas pārklājus nopirkšu, jo ilgāk tie kalpos.” Daļēji tā ir taisnība. Jo dabiskākas šķiedras audums ir dārgāks, jo tā izejvielas ir augstākas kvalitātes, un tā izstrādāšana, aušana un ražošana ir kvalitatīvāka. Diemžēl, gadās cilvēki, kuri domā, ka jo dārgāka prece, jo ilgāk tā kalpos, neņemot vērā tās kopšanu. Šo mītu izkliedēsim, sakot, ka ir pilnīgi pretēji. Dārgākas izejvielas bieži vien ir daudz trauslākas un prasa rūpīgu kopšanu, lai kalpotu patiešām ilgi. Tāpēc, iegādājoties izstrādājumus, kuri izgatavoti no zīda, bambusa, Mako vai Premium satīna, tencel auduma, Ēģiptes kokvilnas, rūpējieties par to kvalitatīvu kopšanu un pievērsiet uzmanību ražotāja rekomendācijām.

8da833dbc10fe3a60ee915c0d6122be4

 

Ja sekosiet gan ražotāja, gan mūsu kopšanas rekomendācijām, varbūtība sabojāt kvalitatīvu izstrādājumu būs ļoti zema, un tas kalpos un izdaiļos jūsu guļamistabu, un iepriecinās acis ar nevainojamu kvalitāti un sulīgām krāsām ne vienu gadu vien!

SAŅEMIET 10EUR ATLAIDI!