+371 204 64446 Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski.
Mums būs jauki jums palīdzēt! Mēs runājam krieviski un angliski. +371 204 64446

10 MĪTI par zīdu

Pirms pāris tūkstošiem gadu atrastais un apstrādāt sāktais zīds, pašlaik ir viena no dārgākajām izejvielām tekstila rūpniecībā. Lai gan tas vēl joprojām ir grūti pieejams un dārgs materiāls, par izmalcinātības elementu zīds kļuvis ne bez iemesla. Lūk, desmit mītu, kurus vajadzētu zināt, izvēloties izsmalcinātos un ilglaicīgos zīda izstrādājumus.

Meister_nach_Chang_Hsüan_001

 

1. Zīds ir slidens. Jā, zīda izstrādājumi ir slidenāki par kokvilnas. Šis mīts ir ļoti populārs, jo zīda izstrādājumi ļoti bieži tiek jaukti ar mākslīgo “zīdu”, kurš ir izgatavots no poiliestera. Šādi izstrādājumi visbiežāk ir ļoti slideni, bet zīda gultas veļas izstrādājumi ir ļoti maigi un patīkami pieskārienam.

dd1d2ec308c4f7ea9871648fa3b931cf

 

2. Zīda izstrādājumi pēc mazgāšanas saraujas. Augtas kvalitātes zīds nesaraujas, ja tos attiecīgi pieskatāt un mazgājat ar attiecīgiem līdzekļiem. Ja savu zīda gultas veļu kopsiet saskaņā ar norādījumiem, kuri norādīti uz izstrādājuma etiķetes, jūsu gultas veļa pēc mazgāšanas saglabās savu izmēru, tādu kā pirms tam.

3. Zīda izstrādājumi jākopj tikai ar sauso tīrīšanu. Labas kvalitātes zīda izstrādājumi var būt mazgājami ierastā veidā, veļas mašīnā vai siltā ūdenī. Šiem izstrādājumiem nav vajadzīga sausā tīrīšana, ja izmantojat mazgāšanas līdzekli, kurš piemērots šim audumam. Tomēr jāpievērš uzmanība ražotāju norādījumiem.

Mazgājot vai žāvējot zīdu, laikam ejot tas nedaudz zaudē savu dabisko spīdumu, tomēr ar katru mazgāšanas reizi tas kļūst maigāks. Vairākumam cilvēku, zīda komplekti vislabāk patīk pēc tam, kad vairākas reizes tie jau ir mazgāti.

silk bedding_1

 

4. Zīda gultas veļa ir šodienas izgudrojums. Īstenībā, zīds un zīdkāpuri Ķīnā izmantojami jau vairāk nekā 5 tūkstošus gadu. Tajā laikā, zīda izstrādājumi tika izgatavoti ļoti sarežģītā veidā, tāpēc tikai augstākajiem valdniekiem un viņu tuvākajiem bij pieeja pie šiem audumiem. Šodien, zīda ražošana un tirdzniecība ir stipri progresējusi un kļuvusi par galveno valūtu starp Austrumiem un Rietumiem. Tātas, zīds šodien ir daudz vieglāk pieejams, pārbaudīts gadu gājumā, un to izmanto daudzi no mums.

5. Zīdu izgatavot ir vienkārši. Ir svarīgs iemesls kāpēc zīda gultas veļa un citi zīda izstrādājumi maksā vairāk nekā parasts gultas veļas komplekts. Zīda izgatavošana pieprasa rūpīgu apiešanos ar zīdkāpuriem, kuriem ideāli jāsaauž zīda kokons. Pus kilograma izgatavošanai vajadzīgi no 3 līdz 5 tūkstošiem kokonu! Tāpēc šī materiāla izgatavošana ir diezgan dārgs prieks, tomēr rezultāts ir tā vērts.

silk-derived-material-lithium-ion-battery-performance-boost

 

6. Zīds trausls un īslaicīgs. Kamēr zīds tiek kārtīgi pieskatīts, tas būs stingrs un ilglaicīgs. Zīds, savas izturības un biezuma dēļ kļuva par pirmo izejvielu, izpletņu ražošanā, līdz brīdim, kad tika izgudrots neilons. Tik tiešām, kvalitatīvs un pietiekoši biezs zīds, gultas veļas ražošanā, nodrošina ilglaicīgu un patīkamu tā lietošanu gadu no gada.

7. Visa zīda gultas veļa ir vienāda. Pašlaik, veikalos ir plašs zīda gultas piederumu klāsts, tāpēc izvēlēties atbilstošāko var būt grūti, jo vairākums ražotāju neuzrāda visu vajadzīgo informāciju, kas var būt svarīga pircējam. Izvēloties zīda izstrādājumus, jāpievērš uzmanība tam, kāds ir šī auduma blīvums. Ideāls šī auduma blīvums ir no 16 līdz 21 milimetram. Vairākumam, 19 mm ir ideālākais blīvums.

8. Zīda segas kairina ādu. Šis mīts radies tā paša iemesla dēļ, dēļ kura radies mīts par zīda slidenumu. Ādu var kairināt un pat “aizķert” mākslīgā “zīda” izstrādājumi, kas izgatavoti no poliestera. Īpaši, ja jūsu āda ir ar noslieci uz lobīšanos. Poliestera “zīda” izstrādājumi gluži “aizķer” sausās ķermeņa vietas un nepatīkami tās kairina. Īsti zīda izstrādājumi ir maigāki, patīkamāki pieskārienam un nekairina ādu.

2785-sep12-silksleep-2758

 

9. Zīda izstrādājumi ir īpaši dārgi. Patiešām, zīds ir viena no dārgākajām izejvielām tirgū, tomēr, tikai tad, kad pieradīsiet gulēt šajā zīdainajā gultas veļā, sapratīsiet, ko nozīmē veselīga atpūta un lieliska pašsajūta. Paskatoties uz to, kā ilglaicīgu investīciju, zīda gultas veļa un citi zīda izstrādājumi uzreiz liekas vieglāk pieejami.

 10. Zīda segas ir ķīmiski apstrādātas. Gadās, ka daži zemākas kvalitātes zīda izstrādājumi var būt balināti, tomēr labas kvalitātes zīda izstrādājumi ir dabiski balti un balināšana tiem nav vajadzīga. Zīda ražošanā netiek izmantoti pesticīdi, kuri samērā bieži sastopami citos audumos. Tas ir tādēļ, ka zīdkoka zīds ir ražojams no zīdtauriņu kāpuriem, kuri tiek audzēti termostatā, no ārējās ietekmes apsargātā vidē.

Tā jau ir, ka dārgais un daudzu tik iekārojamais zīds ir apvīts mītiem un nostāstiem, ka iegādātais zīda izstrādājums būs nekvalitatīvs un neattaisnos cerības. Tāpēc ir vērts, vēlamos zīda izstrādājumus un to uzkopšanu, izpētīt nedaudz vairāk. Tādā veidā izvēlēsieties pareizo un varēsiet ilgi priecāties par visām, jau no seniem laikiem izslavētajām zīda īpašībām.

FlatSheetExtraImage2_1

 

Kā kopt zīda gultasveļas komplektu?

Kā tīrīt zīdu?

 • Sausā tīrīšana, mazgāšana ar rokām vai veļas mašīnā (skatīt ražotāju norādījumus).
 • Izmantojiet aukstu vai vēsu ūdeni.
 • Baltu, tumšu un krāsainu zīdu mazgājiet atsevišķi.

Kādus mazgājamos līdzekļus izmantot?

 • Nebaliniet, jo tas sabojās audumu.
 • Izmantojiet mazgājamo līdzekli, paredzētu zīdam.
 • Var izmantot maigas ziepes.

Kā iztīrīt traipus?

 • Vienmēr mazgājiet visu zīda izstrādājumu.
 • No sākuma, traipu mazgājiet ar speciālu līdzekli zīdam, tad izmazgājiet visu izstrādājumu.
 • Šāda tīrīšana palīdzēs izvirīties no traipiem uz auduma.

Kā pakarināt zīdu?

 • Izmantojiet mīkstāku žavējamo.
 • Kariniet zīdu vannas istabā.
 • Mazgājoties dušā, radušies gari nedaudz izlīdzinās krokas.

Kā izsusināt zīdu?

 • Neizgrieziet!
 • Ietiniet zīdu starp diviem dvieļiem, kad tie uzsūktu mirtumu.
 • Susiniet tumšu vai krāsainu zīdu atsevišķi.

Kā gludināt zīdu?

 • Gludiniet zīdu tikmēr, kamēr tas vēl ir mitrs.
 • Zīdu, vienmēr gludiniet no kreisās puses.
 • Maigi gludiniet līdz šuvēm.
SAŅEMIET 10EUR ATLAIDI!